10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Zuzanna Kamińska nową atakującą I zespołu #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

#VolleyWrocław także w tym sezonie kontynuuje misję dołączania młodzieżowych reprezentantek klubu do składu pierwszego zespołu. Zawodniczką, która w ataku będzie wspomagała Melissę Evans, została juniorka wrocławskiego klubu Zuzanna Kamińska, która będzie łączyła grę w młodzieżowych rozgrywkach i Tauron Lidze.

Zuzanna Kamińska dołączyła do młodzieżowej sekcji #VolleyWrocław w 2019 roku. Od tego czasu została wicemistrzynią Dolnego Śląska Kadetek (2020) i półfinalistką Mistrzostw Polski Kadetek (2020). Dodatkowo występowała także w ówczesnych wojewódzkich rozgrywkach PikoSport Dolnośląsko-Lubuskiej III Ligi, których została mistrzynią. W kolejnym sezonie jeszcze jako juniorka młodsza ponownie zdobyła srebro w dolnośląskich zmaganiach tej kategorii wiekowej i dotarła do półfinału mistrzostw kraju.

Krok dalej Kamińskiej udało się postawić w młodzieżowych rozgrywkach jako juniorce #VolleyWrocław – w minionym sezonie została mistrzynią Dolnego Śląska i finalistką mistrzostw Polski (7. miejsce w kraju), a także triumfatorką PRAISE THE WEAR Dolnośląsko-Lubuskiej III Ligi Kobiet.

18-latka już nieraz sprawiała rywalkom kłopoty dzięki mocnej zagrywce, a swoją energią znakomicie pobudzała do gry koleżanki. Jej niewątpliwy progres oraz entuzjazm został dostrzeżony przez włodarzy #VolleyWrocław, którzy popularną „Kamienicę” postanowili włączyć do zespołu seniorek.

W nadchodzącym sezonie w seniorskim zespole zobaczymy Zuzannę Kamińską. To kontynuacja naszej filozofii prowadzenia szkolenia młodzieży, dla której szczytem jest gra w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce, Tauron Lidze. Mam nadzieję, że Zuzanna wykorzysta otrzymaną szansę, a dzięki takiemu przetarciu jeszcze lepiej przygotuje się do rozgrywek juniorskich, w których również weźmie udział – mówi prezes Volleyball Wrocław S.A., Jacek Grabowski.

Kamińska ma 182 cm wzrostu i jest praworęczna. Postawione przed sobą wyzwanie traktuje poważnie, choć nie ukrywa, że szansa trenowania i gry z seniorkami #VolleyWrocław to dla niej przede wszystkim szansa na zdobywanie doświadczenia, które przyda się jej w ostatnim sezonie w młodzieżowej siatkówce.

Zobacz również:  Rozbudowa infrastruktury sportowej na wrocławskim Gaju

Najbliższy sezon będzie dla mnie czymś zupełnie nowym i innym, niż dotychczas. Myślę, że w zespole juniorek jestem dość zauważalną postacią, a dzięki własnej pracy oraz niesamowitym ludziom, z którymi mam okazję przebywać w #VolleyWrocław, od teraz mogę rozwijać też swoje siatkarskie skrzydła wraz z seniorskim zespołem. Dla mnie, młodego sportowca, to idealna okazja, żeby nabrać doświadczenia, doszkalać się na wyższym poziomie, czerpać wiedzę od bardziej doświadczonych siatkarek i poznać punkt widzenia kolejnego trenera. Z pewnością będzie to przydatne również w ekipie juniorek, z którymi po sezonie 2022/2023 skończę przygodę z młodzieżową siatkówką. Mogę dodać już tylko, że widzimy się już bardzo niedługo – mówi Kamińska.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI