Ładowanie

Zuzanna Kamińska odchodzi z #VolleyWrocław

15 czerwca, 2023

Zuzanna Kamińska, dotychczasowa atakująca #VolleyWrocław, która pozostawała zmienniczką Julii Szczurowskiej, w kolejnym sezonie nie będzie broniła biało-zielonych barw. Zawodniczka zdecydowała, że nie będzie kontynuować swojej siatkarskiej kariery.

Zuzanna Kamińska dołączyła do #VolleyWrocław jako jedna z dwóch pozostających wciąż w wieku juniorki zawodniczek młodzieżowych grup wrocławskiego klubu. Równolegle do treningów z pierwszym zespołem atakująca brała udział w rozgrywkach juniorskich, które zwieńczyła w minionym sezonie dotąd najlepszym dla siebie wynikiem w Mistrzostwach Polski – 5. lokatą. Kamińska była też ważnym ogniwem drugoligowej ekipy trenera Rafała Błaszczyka, z którą również zajęła 5. miejsce i wywalczyła sportowe utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.

Młoda atakująca pojawiła się na boiskach TAURON Ligi dwukrotnie i to w meczach z bardzo wymagającymi przeciwnikami: Developresem BELLĄ DOLINA Rzeszów i Grupą Azoty ZAKSA Chemikiem Police. Rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie była jednak dla Kamińskiej trudna, bo poza mocnymi koleżankami z zespołu na tej pozycji (najpierw Melissą Evans, a następnie Julii Szczurowskiej), siatkarka mierzyła się z nawracającą kontuzją kolana.

W obliczu powtarzających się urazów Zuzanna Kamińska podjęła decyzję o zakończeniu swojej przygody z profesjonalnym sportem. Współpracę z młodą atakującą skomentował prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski:

Bardzo dziękujemy Zuzie za to, co zrobiła w naszych zespołach młodzieżowych. Wśród juniorek była postacią wyróżniającą się, dlatego cieszymy się, że spróbowała swoich sił również w pierwszej drużynie #VolleyWrocław. Jej udział w treningach na pewno pomógł trenerowi Maškowi i pozostałym dziewczynom, a dla Zuzy był też szansą na rozwój i później nawet debiut w TAURON Lidze. Życzymy jej powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zawita na mecze naszych zespołów.

Rok pracy z pierwszym zespołem podsumowała też sama Zuzanna Kamińska:

Sezon 2022/2023 był dla mnie jedną wielką lekcją. W ciągu kilku miesięcy poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi i zobaczyłam wieki świat siatkówki na najwyższym poziomie w Polsce. Za danie mi takiej szansy i zwieńczenie mojej wieloletniej pracy na parkiecie jestem ogromnie wdzięczna. Ze względu na kłopoty ze zdrowiem, przez które w trakcie sezonu straciłam kilka miesięcy treningów i gry, musiałam podjąć decyzję o zakończeniu mojej przygody z profesjonalnym sportem. Mimo to sercem zostaję w #VolleyWrocław i trzymam kciuki za kolejne sukcesy klubu!

źródło: volleywroclaw.pl