Ładowanie

Walka o „Tak! Dla Polski”. Jacek Karnowski wystąpił o zablokowanie kradzieży nazwy

Alicja Jurasz 29 czerwca, 2023

Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski nie zamierza oddać swojej nazwy Bezpartyjnym Samorządowcom. Lider ruchu, Jacek Karnowski, wystąpił o zablokowanie przywłaszczenia nazwy do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Bezpartyjni Samorządowcy, związani z partią rządzącą, chcą nadać swojej partii nazwę Tak! Dla Polski, pod którą zrzeszeni są opozycyjni samorządowcy. Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski zapowiada, że nie zamierza oddać używanej przez nich nazwy. Do Sądu Okręgowego w Warszawie zgłosił się Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i lider ruchu.

Sprawę na Twitterze skomentował jeden z polityków zrzeszonych w ruchu, prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

„Kolejne oszustwa, manipulacje i brudna kampania w pełni. O „Bezpartyjnych Samorządowcach” mogliście Państwo usłyszeć wiele razy. Głównie przy okazji ich współpracy na Dolnym Śląsku z PiS. Od dawna wiemy, że tzw. Bezpartyjni nie są wcale bezpartyjni. I jak się okazuje, w zafałszowaniu rzeczywistości chcą iść o krok dalej. W ostatnich dniach postanowili zarejestrować partię pod nazwą „Tak! Dla Polski”, czyli dokładnie takiej samej jak nasz Ruch Samorządowy. Nie oddamy dorobku pracy ponad 750 samorządowców z całej Polski działających w obronie mieszkańców w ręce przybudówki PiS. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystąpił dziś do Sądu Okręgowego w Warszawie o zablokowanie kradzieży nazwy naszego Stowarzyszenia” – poinformował Rafał Trzaskowski.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Kradzionym motocyklem po kradzione auto wprost w ręce policji
Tagi