Ładowanie

Konferencja prasowa OK Samorząd.

Kontrowersje wokół kandydatury Bodnar. Ma powiązania z przemysłem odpadowym?

2 kwietnia, 2024

Konferencja prasowa OK Samorząd. Fot. Facebook OK Samorząd

Działacze OK Samorząd, reprezentowani przez Patryka Wilda otrzymali wezwanie przedsądowe od Izabeli Bodnar i firmy Ekopartner, będącej własnością jej męża. O szczegółach opowiedzieli podczas konferencji prasowej 2 kwietnia.

Sprawa dotyczy słów wypowiedzianych przez Patryka Wilda, który wyraził niepokój związany z kandydaturą Bodnar na prezydenta Wrocławia, uwzględniając fakt, że jej małżonek jest właścicielem jednej z największych firm odpadowych na terenie województwa. Przeciwko mężowi Bodnar został wniesiony akt oskarżenia. Firma została posądzona o nielegalne deponowanie niebezpiecznych odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Fakty, które wypowiedziałem, nie budzą żadnego zastrzeżenia – komentuje Patryk Wild, którego Izabela Bodnar posądza o zniesławienie jej osoby.

Kampania wyborcza Izabeli Bodnar została w dużej mierze sfinansowana przez osoby związane ze środowiskiem firmy odpadowej jej małżonka, co wzbudza kontrowersje. Ok. 265 tys. zł wpłaciły w sumie 4 osoby — Izabela Bodnar, Maciej Bodnar, a także prezes Ekopartnera i wcześniejsza prezes Ekonu.

Wrocławski samorząd decyduje o przeznaczeniu ok. 300 tysięcy ton śmieci na terenie Dolnego Śląska. Właścicielami wszystkich odpadów komunalnych są samorządy, a biznes ten wart jest rocznie ok. 450 milionów złotych.

Działacze OK Samorząd zwracają się z pytaniem w stronę Trzeciej Drogi – czy delegowanie na stanowisko prezydenta Wrocławia osoby mającej tak poważny konflikt interesów odpowiada standardom partii oraz czy kandydatura Bodnar jest projektem politycznym, który ma na celu dobro mieszkańców, czy biznesowym, związanym z ogromnym budżetem na zagospodarowanie odpadów?

Jakie gwarancje daje Trzecia Droga, że my, na Dolnym Śląsku, doczekamy się kontroli składowisk, gdy najważniejsze osoby mają powiązania z branżą odpadową? – pyta Patryk Wild.

Niepokój OK Samorząd budzi nie tylko kandydatura Bodnar, ale także inne postacie trzeciej drogi, takie jak Stanisław Chustowski, który nie poparł uchwały o przywrócenie regionalizacji i otwarcie dostępu obywatelom do bazy danych o odpadach czy Michał Gołąb – pełnomocnik dolnośląskiego okręgu Trzeciej Drogi, który pozostaje zatrudniony przez obecny zarząd województwa.

Tagi