Dzisiaj prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przyjechała do Wrocławia, aby osobiście udzielić wsparcia Jackowi Sutrykowi w staraniach o reelekcję. Urzędującego prezydenta popiera również Wrocławska Rada Kobiet.
W spotkaniu zorganizowanym na skwerze Wrocławianek wzięły udział członkinie Wrocławskiej Rady Kobiet: dr hab. Lidia Hirnle – kierownik I Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Izabela Beno – prezeska Fundacji na rzecz Równości, Martyna Rozwaldowska – aktywistka i członkini Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz Joanna Nyczak – dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych i przewodnicząca Rady. Podczas wydarzenia przypomniano o programach prokobiecych zrealizowanych w trakcie ostatniej kadencji. To m.in. miejski program in vitro, do którego w tym roku zgłosiło się już 170 par oraz akcje przeciwdziałania przemocy i udzielania schronień, w których osoby pokrzywdzone mogą uzyskać wsparcie.
– W mieście zrealizowano, a nie tylko zainicjowano, szereg ważnych dla kobiet inicjatyw. To m.in. profilaktyka w zakresie raka piersi, z które skorzystało ponad 10 tys. wrocławianek czy wsparcie medyczne dla kobiet chorych na endometriozę – mówiła Izabela Bano. – Wrocławska Rada Kobiet niezwykle ceni współpracę z prezydentem Jackiem Sutrykiem i wyrażamy nadzieję, że będziemy ją nadal kontynuować.
Zobacz też: Rekordowa liczba zgłoszeń do programu in vitro
Wrocław odwiedziła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która wygrała wybory w pierwszej turze.
– Jacek Sutryk jest gwarantem tego, że Wrocław będzie nieustający na ścieżce rozwoju miasta na wielu polach, ale przede wszystkim na ścieżce rozwoju społecznego. Współpracujemy od lat, znamy się, uczymy się od siebie nawzajem i wiem, że to nie jest powierzchowna postawa przyjęta jedynie na wybory – oceniła Aleksandra Dulkiewicz.
Prezydent Wrocławia podziękował za okazane wsparcie. Podkreślił także znaczenie wspólnoty dla rozwoju miasta.
– Wrocław i Gdańsk bardzo dużo łączy. To umiłowanie do wolności, solidarności, samorządu. Troszczymy się o nasze wspólnoty lokalne i Polskę – powiedział Jacek Sutryk. – Chcemy budować równościowy, tolerancyjny, otwarty Wrocław, w którym każdy czuje się dobrze. W czasie kampanii chętnie mówimy o rzeczach materialnych: kilometrach chodników, dróg, mostów i nasadzeń. To wszytko jest oczywiście ważne, ale nie miałoby znaczenia, gdyby nie kondycja wspólnoty. A ta będzie dobra, gdy wspólnota, czyli mieszkańcy wzajemnie się o siebie troszczą, rozumieją się nawzajem, uwzględniają potrzeby innych – dodał prezydent Wrocławia.
Zobacz też: Wybory samorządowe we Wrocławiu. „Doszło do kilku paradoksów”