Ładowanie

Mija 5 lat kadencji prezydenta Wrocławia. Jacek Sutryk będzie kandydował ponownie

18 listopada, 2023

Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jacek Sutryk pełni rolę prezydenta Wrocławia już 5 lat. Jakiś czas temu potwierdził, że o stołek powalczy ponownie. „Starając się o Wasze poparcie, przedstawiałem plan dla Wrocławia obliczony na dekadę” — tłumaczy prezydent.

Mija 5 lat, odkąd w 2018 roku Jacek Sutryk objął stanowisko prezydenta Wrocławia. Przez ten czas miasto zmieniło się nie do poznania.

W najbliższą niedzielę minie 5 lat odkąd Waszą decyzją mogę każdego dnia pracować nad tym, żeby Wrocław zmieniał się na lepsze. By się rozwijał, zazieleniał i po prostu piękniał. Przez te 5 lat, pomimo obiektywnych trudności, na które nie mieliśmy wpływu (epidemia Covid, antysamorządowa polityka PiS, napływ nowych mieszkańców z Ukrainy), udało się nam wspólnie zmienić nasze kochane miasto — napisał w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Masa inwestycji, które wpłynęły na komfort Wrocławian

Prezydent wspomniał o ważnym sprawach, które udało się dokonać podczas kadencji. Wyjątkowo imponujące są inwestycje komunikacyjne — wydano ponad 360 mln zł na naprawy torowisk, m.in. związanych z inwestycją TAT na Nowy Dwór. Już niedługo dojdzie do otwarcia Obwodnicy Leśnicy, Alei Wielkiej Wyspy czy ul. Pomorskiej. Powstały także nowe mosty i drogi rowerowe.

Stworzono 7 tys. nowych miejsc dla najmłodszych w żłobkach i przedszkolach, a także wybudowano nowe placówki, np. przy ul. Asfaltowej, Hallera, przy Dębickiej czy Głubczyckiej.

Przede wszystkim ekologia

Ważnym tematem dla prezydenta pozostaje zazielenianie Wrocławia. Stworzono 53 nowe parki i zieleńce, 34 place zabaw i 28 siłowni plenerowych. Posadzono 23 tys. nowych drzew i ponad 250 tys. krzewów. Ekologiczny aspekt posiada także walka z tzw. kopciuchami. Na program Zmień Piec wydano niemal 250 mln zł i zlikwidowano ponad 12 tys. nieekologicznych pieców, poprawiając jakość powietrza.

Spotkania z mieszkańcami

Jacek Sutryk podczas kadencji chętnie spotykał się z mieszkańcami, często uczestnicząc w najważniejszych momentach ich życia.

— Te 5 lat to także czas wypełniony spotkaniami z Wami, często podczas najszczęśliwszych momentów w Waszym życiu. Udzieliłem w tym czasie ponad 160 ślubów, a niemal 900 małżeństw uhonorowałem specjalnym odznaczeniem dla par z długoletnim staże — wymienia prezydent.

Wygrana demokratycznej opozycji

Czas ten owocował w zmiany także poza Wrocławiem. Dzięki wspólnej pracy demokratycznej opozycji udało się stworzyć większość nad Prawem i Sprawiedliwością w Polskim rządzie.

15 października Polska zawróciła z kursu antysamorządowego i antyeuropejskiego. Powrót demokratycznej opozycji do władzy sprawił, że odetchnęliśmy, z nadzieją patrząc w przyszłość. Jak mówiłem podczas poniedziałkowej konferencji w Sejmie: wygraliśmy pierwszą połowę meczu, a teraz czas na drugą połowę, czyli wiosenne wybory samorządowe! — podsumowuje prezydent.